הליך גירושין ברבנות- כיצד מתבצע?

הליך גירושין ברבנות

הליך גירושין ברבנות הוא הליך קל ומהיר כשמקבלים את הייעוץ וההכוונה הנכונה ויודעים כיצד להיערך להליך זה. קשה ומסורבל עד מאד אם ניגש להליך זה בלא ידע כיצד לעבור את הים הגדול הזה.

בהליך זה כבכל הליך יש להתייעץ עם הגורם המוסמך לכך  - הטוען הרבני  על מנת שייתן לכם את הכלים והדרך בה עליכם לפעול. וכמובן להביא את התוצאה הטובה ביותר עבורכם.
לייעוץ ראשוני חינם של טוען רבני יהודה אבלס התקשרו: 050-8200327

הליך גירושין ברבנות בהסכמה

הליך גירושין בעיקרו מחולק בין הליך גירושין בהסכמה לבין הליך גירושין שלא בהסכמה, שבעוד שהליך גירושין בהסכמה הוא מצב שבו שני בני הזוג דעותיהם שוות בכל הנושאים הקשורים להליך הגירושין, חלוקת הרכוש, מזונות ילדים, משמורת, הגירושין עצמם מוסכמים על שני בני הזוג, הליך זה יתבצע באופן קל ביותר, על בני הזוג לפתוח תיק ברבנות לגירושין בהסכמה, לשם כך עליהם לצרף צילום כתובה, צילום ת.ז. של בני הזוג, וכמובן לשלם עלות אגרה עבור פתיחת התיק.

מלבד זאת עליהם להגיש לבית הדין הרבני או לבית המשפט הסכם גירושין חתום של שני בני הזוג בבקשה לאשרו ולקבל תוקף של פסק דין. הסכם זה חשיבותו רבה כיון שלאחר אישור בית הדין הרבני או בית המשפט יש להסכם זה תוקף של פסק דין אשר אין אפשרות לבטלו.
משכך חובה להתייעץ עם טוען רבני מוסמך הבקיא בדין העברי והאזרחי בכדי שלא תמצאו את עצמכם לאחר זמן בפני שוקת שבורה שבן זוגכם הצליח להוליך אתכם שולל ושלל מכם את זכויותיכם המגיעים לכם על פי הדין.

הליך גירושין ברבנות שלא בהסכמה

הליך גירושין ברבנות שלא בהסכמה הוא הליך מורכב, הליך זה נובע מחילוקי דעות בין בני הזוג על חלוקת הרכוש, משמורת ילדים או מזונות ילדים, ובהרבה מהמקרים אף על הגירושין עצמם, שבעוד שאחד מבני הזוג דורש שלום בית, הבן הזוג השני עומד בדעתו כי אין שום אפשרות להשיב את הבית על כנו.

במקרה זה יש להגיש לבית הדין הרבני / המשפט בקשה ליישוב סכסוך, בו  מבקשים מיחידת הסיוע שעל ידי בית הדין / המשפט לגשר בין הצדדים ולנסות להגיע להסכם המסדיר את הגירושין באופן המקובל על שני בני הזוג, עלות בקשה זו היא 100 ₪ עבור אגרה לבית הדין/המשפט.

בקשה זו אינה תלויה בדעת הצדדים אם אכן ברצונם לנסות ולפשר או שבדעתם ללכת "בכל הכוח", כיון שבקשה זו נובעת מחוק בקשה להסדר התדיינות, בו הגביל המחוקק את המגיש תביעה כנגד בן משפחתו שאין בידו אפשרות להגיש תביעה רק לאחר שניסה להגיע לגישור ביחידת הסיוע של בית הדין או בית המשפט, ומשלא צלח היישוב סכסוך ולאחר שעברו 60 יום מעת בקשת הבקשה לישוב סכסוך רשאי התובע להגיש את כתב תביעתו.

בכל מהלך 60 הימים מעת בקשת הבקשה ליישוב סכסוך אינו רשאי אף צד להגיש תביעה כל שהיא אחד על השני, למעט סעדים דחופים כגון צו עיקוב יציאה מהארץ או עיקול נכסים.
לאחר שעברו 60 ימי ההמתנה ולא הגיעו הצדדים להסכם לאחר הפגישה ביחידת הסיוע, אזי יש להגיש את כתב התביעה לבית הדין, לכתב ה
\תביעה ישנם השלכות על הפסק הדין הסופי, לדוגמה תביעת גירושין של האישה עלולה ליצור מצב בו בית הדין יאבד את זכותה לכתובה, משום שנחשב הדבר כאישה מורדת, וכן יש עוד דוגמאות רבות.

 

הליכי גירושין - סיכום:

1. הליך גירושין בהסכמה הוא הליך קצר בו יש לבקש בקשת גירושין משותפת והסכם גירושין חתום.
2. הליך גירושין שלא בהסכמה יש לפתוח מתחילה בקשה ליישוב סכסוך.
3. לאחר שעברו 60 יום מעת הגשת הבקשה אפשר להתחיל בהליך הגירושין  והתביעות.

לייעוץ ראשוני חינם של טוען רבני יהודה אבלס התקשרו: 050-8200327

כותב המאמר הינו מנהל מדור גירושין הטוען הרבני יהודה אבלס

 

הוסף תגובה חדשה

Plain text

  • לא מותר להשתמש בתגיות HTML
  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.