נישואין

החברה הדתית עברה שינויים רבים בעשורים האחרונים שגרמו להתפתחותן של תופעות חדשות. אחת התופעות המעניינות והמדוברות ביותר היא הרווקות המאוחרת. רווקים בחברה הדתית של ימינו כבר לא נישאים בגילאים צעירים מאוד.

משרד הדתות

המשרד לשירותי דת מוכר יותר בשם משרד הדתות ולעשה החל את דרכו עוד בשנותיה הראשונות של מדינת ישראל.
בראשית דרכו היה אחראי משרד הדתות לספק שירותי דת נוצריים, מוסלמיים, נוצרים ויהודים כמובן לכלל אזרחי מדינת ישראל.

לימודי רבנות

רב מוגדר כסמכות הלכתית בנושאים הרבים הקשורים בדת היהודית. הרב יכול לתפקד כרב המעניק שירותים שונים לקהילה כמו עריכת טקסים, חופה וקידושין ומתן שירותי ייעוץ ויכול לתפקד גם כדיין בבית הדין הרבני.

רבנות ישראל

רבנות ישראל מוכרת בשם הרבנות הראשית לישראל והיא למעשה יחידת סמך במשרדו של ראש הממשלה המופקדת על ניהול ענייני הדת במדינה.
רבנות ישראל היא הגורם המחליט בכל הנושאים הקשורים לדת במדינת ישראל ודואג גם להפעיל רבנים ואנשי דת בקהילות היהודיות בחו"ל.

רישום נישואים

על פי החוק במדינת ישראל רק נישואים שנערכו על פי זרם היהדות האורתודוקסית מוכרים כנישואים כשרים.
בשל עובדה זו כל זוג המבקש להינשא במדינת ישראל יידרש לפנות אל משרדי הרבנות ולהירשם בהם לנישואין עוד לפני טקס עריכת החופה באירוע עצמו.

המדריך המלא למאורסים

החלטתם להתחתן? מזל טוב! זו שמחה גדולה ומצווה ענקית להקים בית בישראל.

המועצה הדתית

מועצה דתית הינה רשות ממלכתית אשר תפקידה הוא לספק שירותי דת לתושבים היהודים ברשות המקומית בה היא הוקמה.
ראשיתן של המועצות הדתיות הוא בוועד הקהילה שהוקם עוד בימי המנדט הבריטי .

חתונה

צריכים עזרה בהכנות לחתונה? ריכזנו עבורכם מידע שימושי בכל הקשור לפגישה עם הרבנות.

חתונה באזור תל אביב

סוף סוף הגיע הרגע לו חיכיתם כל כך הרבה זמן, והפכתם למאורסים. אז אחרי השמחה וההתרגשות של ההתחלה, ואחרי שסיפרתם לכל המשפחה והחברים את החדשות הטובות, כעת עליכם לעמוד ברשימה ארוכה של מטלות על מנת לארגן את האירוע, ולחגוג את הערב החשוב בחייכם המשותפים.

תעודת רווקות

על פי החוק במדינת ישראל חל איסור על נישואים ליותר מבן זוג אחד. על מנת לעמוד בחוק זה נדרשים בני הזוג להצהיר כי הם רווקים בעת רישום נישואיהם ברבנות. תצהיר הרווקות אינו מעיד כי מעולם לא נישאו אלא מצהיר כי בעת רישום הנישואים ברבנות הם אינו נשואים לבן זוג אחר .