כתבות

משמורת ילדים

משמורת ילדים – המדריך המלא

הליך גירושין מלווה במספר החלטות, בין ההחלטות עליהם יש לתת את הדעת היא חלוקת הרכוש בין בני הזוג, החלטה על גובה דמי מזונות הילדים, אך החשוב מכולם הוא ההחלטה על "משמורת ילדים" בו נקבע היכן יהיה מגורי הקבע של הילדים, האם מגוריהם יהיו עם האם או שמא דווקא עם האב.

דירה בגירושין

הפסד מחצית דירה בגירושין מחמת בגידה

חשבתם שכאשר דירתכם רשומה על שמכם בטאבו הדבר יבטיח את קבלת הדירה במקרה גירושין?
סברתם שאינכם יכולים לאבד את הזכויות הרשומות על שמכם במקרה בגידה? - חישבו שוב!
בקריאת המאמר שלפניכם יתברר שטעות בידכם!!!

בין תורת הטנטרה ליהדות הקלאסית

טנטרה הינה דרך רוחנית של חיבור העוסקים בה לנשגב - על ידי חושים קיימים, מנסים אלו הנחשפים אליה להגיע אל מצב של שליטה ואיזון, כשהמטרה העליונה היא ליצור אדם מואר יותר בעזרת שימוש במרכיבים בגופנו כמו נשימה, תנועה, קול, מגע, עונג והתמסרות – יש צורך לתרגל כל זאת כדי לטפס למעלה במעלה ההוויה.

פיקוח רבנות בעניין כשרות על פירות וירקות

הרבנות הראשית לישראל היא המוסד אשר אחראי על נושאי פיקוח ודת שונים אשר חייבים בפיקוח רבני הדוק. בין התחומים החשובים ביותר הוא פיקוח על מצוות התלויות בארץ, קרי פיקוח על שיווק פירות וירקות בארץ שאין בהם חשש ערלה וכי הופרשו מהם תרומות ומעשרות כדין.

כשרות חלבי מהדרין

ביהדות ישנה שורה של חוקים וכללי כשרות ברורים שרבים מהם נוגעים לתחום הכנת המזון, אכילתו וצריכתו. אחד החוקים החשובים, אם לא המרכזי שביניהם, הוא איסור של אכילת בשר וחלב יחד. איסור זה הינו רחב וכולל בישול והכנת אוכל מעורב כמו גם הגשה וכל מה שקשור בזאת.

ייבוא מוצרי מזון כשרים לישראל

בישראל קיימים מוצרי מזון רבים שמיובאים מחו"ל ולא רבים יודעים שהבאתם כרוכה בפרוצדורה מורכבת מאוד.

הליך גירושין ברבנות

הליך גירושין ברבנות- כיצד מתבצע?

הליך גירושין ברבנות הוא הליך קל ומהיר כשמקבלים את הייעוץ וההכוונה הנכונה ויודעים כיצד להיערך להליך זה. קשה ומסורבל עד מאד אם ניגש להליך זה בלא ידע כיצד לעבור את הים הגדול הזה.

להציל את הנישואין או להתגרש ברבנות?

הקשר הראשוני אצל מרבית הזוגות בישראל בתחילת דרכם נוצר עקב קליק חברי או שידוך מסודר שמתפתח למערכת יחסים וזוגיות. השלב הבא הוא, לרוב, נישואין והתמסדות. במהלך השנים האהבה דוהה, ולעיתים, נעלמת כליל ונוצרת מערכת נישואין שמבוססת על רגשות אחרים של הערכה, חיבה, וכו'.

יהודי יוצא רומניה? כך תוציא דרכון רומני

בישראל חיים יהודים רבים שהיגרו מרומניה במהלך המאה הקודמת והחליטו לעלות ארצה בשל הנסיבות ההיסטוריות השונות ולהקים בית יהודי בישראל. הסיבות למעבר מרומניה לארץ שונות ובאות על רקע של רצון לממש את הרצון לחיות במדינה יהודית לצד סיבות כלכליות, איחוד משפחות ועוד.

גירושין – מעורך דין ועד הרבנות

לפי נתונים עדכניים בשנים האחרונות של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, בישראל כמעט כל זוג נשוי שלישי מתגרש בשלב כלשהו בחיי הנישואים - מדובר בלא פחות מעשרות אלפי זוגות, כל שנה.

עמודים