כתבות

רשימת משימות לחתונה

הערב המאושר בחייכם עוד מעט מגיע ועליכם להיות ערוכים ומוכנים לכך, לפניכם רשימה המכילה את כל הנושאים שעליכם לדאוג להם לכבוד יום חתונתכם.

מדוע נשים נוהגות במגזר הדתי/חרדי לשים פאה?

ביהדות על פי ההלכה נשים נשואות נוהגות לכסות את ראשן באחת משלושת האמצעים הבאים: מטפחת ראש, פאה נכרית או כובע. יש נשים שנוהגות לכסות את ראשן באירועים חגיגיים, בבית כנסת ומקומות של התקהלויות.

צימרים במירון

כל מי שהתנסה אי פעם בחוויה של נופש בצימר במירון יודע כנראה למה אנחנו מתכוונים. הנופש בצימר במירון זהו נופש שונה לגמרי מכל סוג אחר של חופשה שהכרתם עד היום. מדובר בנופש רוחני וגשמי גם יחד שמשלב גם את התפילה ואת ההשתטחות על קברו של רבי שמעון בר יוחאי וגם את החופשה באזור הכי מדהים ומיוחד בארץ.

צימרים לדתיים

מי מאתנו מסוגל לומר שאין לו צורך בחופשה? כל אחד מאתנו, למן מטאטא הרחובות ועד לראש הממשלה, חייבים פסק זמן מהמרוץ היומיומי ומהחיים השוצפים בקצב המטורף. לא מדובר כאן על חופשה בחוץ לארץ.

שר שלום ג'רבי על הזכויות שמקבלים מתנדבי השירות הלאומי בהשוואה לחיליים בצה"ל

שר שלום ג'רבי הוא ראש רשות השירות הלאומי. כשנכנס לתפקידו, בשנת 2010, אחת המטרות העיקריות שהוא הציב לעצמו הייתה לשפר את תנאי השירות של המתנדבים והמתנדבות, ובפרט להשוות את הזכויות שלהם לאלה של חיילי צה"ל (כמובן באופן יחסי לתקופת השירות בכל מקרה).

כל מה שרציתם לדעת על הסכם ממון ולא העזתם לשאול

הבחירה להתחתן הינה אחת ההחלטות החשובות ביותר בחיים שלנו. קשה לתאר עד כמה מרחיקות לכת יכולות להיות ההשלכות של העובדה שבחרתם להקים משפחה עם האדם הספציפי שאיתכם. עם זאת, במקרים רבים אנשים נכנסים לעניין זה לאחר שעברו דבר או שניים בחייהם, צברו נכסים ולעיתים גם חובות.

טקס חופה אלטרנטיבי

טקס חופה אלטרנטיבי – בלי חופה אבל עם אותן זכויות

זוגות רבים חולמים להתחתן קצת אחרת. הם לא מתחברים למהות הדתית של טקס הנישואין ורוצים ליצור טקס משלהם, כזה שידבר במילים שלהם – עליהם. טקסי חופה אלטרנטיביים נערכים בשנים האחרונות בכל רחבי הארץ, בחתונות של זוגות צעירים ומבוגרים, שרוצים לחיות ביחד מבלי לערב בכך את הרבנות והריבונות הדתית בישראל.

גישור

גישור – אפשר להתגרש גם אחרת

כאב, תסכול, דאגה, בכי, צעקות, הטחות של דברים קשים, עלבון, כל אלה הם חלק בלתי נפרד מהיום יום כששני אנשים מגיעים לסכסוך בקשר ביניהם, הרבה רגשות ואמוציות מתעוררים, במיוחד כשמדובר בבני זוג או במשפחה.

פונדקאות בהלכה

אנשים רבים מתחילים את תהליך הפונדקאות, אך שואלים את עצמם האם תהליך פונדקאות בהלכה הינו הליך כשר ותקין על פי ההלכה היהודית? התשובה לכך היא -  הליכי הפונדקאות במדינת ישראל מנוהלים מפוקחים ומבוקרים על ידי וועדה מיוחדת אשר נותנת אישור הסכמים לנשיאת עוברים.

חגיגות קטנות

המדריך המלא לבחירת מקומות לחגיגות קטנות

בעבר היה נהוג לערוך אירועים גדולים. חתונות, בריתות ובר מצווה היו אירועים רבי משתתפים, בהם היה נהוג להזמין הרבה מכרים, קרובי משפחה וחברים.
חגיגות קטנות שהתקיימו היו לרוב אירועים עסקיים וכנסים קטנים שחברות היו עורכות לכמה לקוחות פוטנציאליים או כצ׳ופר לעובדים.

עמודים