כתבות

בין תורת הטנטרה ליהדות הקלאסית

טנטרה הינה דרך רוחנית של חיבור העוסקים בה לנשגב - על ידי חושים קיימים, מנסים אלו הנחשפים אליה להגיע אל מצב של שליטה ואיזון, כשהמטרה העליונה היא ליצור אדם מואר יותר בעזרת שימוש במרכיבים בגופנו כמו נשימה, תנועה, קול, מגע, עונג והתמסרות – יש צורך לתרגל כל זאת כדי לטפס למעלה במעלה ההוויה.

פיקוח רבנות בעניין כשרות על פירות וירקות

הרבנות הראשית לישראל היא המוסד אשר אחראי על נושאי פיקוח ודת שונים אשר חייבים בפיקוח רבני הדוק. בין התחומים החשובים ביותר הוא פיקוח על מצוות התלויות בארץ, קרי פיקוח על שיווק פירות וירקות בארץ שאין בהם חשש ערלה וכי הופרשו מהם תרומות ומעשרות כדין.

כשרות חלבי מהדרין

ביהדות ישנה שורה של חוקים וכללי כשרות ברורים שרבים מהם נוגעים לתחום הכנת המזון, אכילתו וצריכתו. אחד החוקים החשובים, אם לא המרכזי שביניהם, הוא איסור של אכילת בשר וחלב יחד. איסור זה הינו רחב וכולל בישול והכנת אוכל מעורב כמו גם הגשה וכל מה שקשור בזאת.

ייבוא מוצרי מזון כשרים לישראל

בישראל קיימים מוצרי מזון רבים שמיובאים מחו"ל ולא רבים יודעים שהבאתם כרוכה בפרוצדורה מורכבת מאוד.

הליך גירושין ברבנות

הליך גירושין ברבנות- כיצד מתבצע?

הליך גירושין ברבנות הוא הליך קל ומהיר כשמקבלים את הייעוץ וההכוונה הנכונה ויודעים כיצד להיערך להליך זה. קשה ומסורבל עד מאד אם ניגש להליך זה בלא ידע כיצד לעבור את הים הגדול הזה.

להציל את הנישואין או להתגרש ברבנות?

הקשר הראשוני אצל מרבית הזוגות בישראל בתחילת דרכם נוצר עקב קליק חברי או שידוך מסודר שמתפתח למערכת יחסים וזוגיות. השלב הבא הוא, לרוב, נישואין והתמסדות. במהלך השנים האהבה דוהה, ולעיתים, נעלמת כליל ונוצרת מערכת נישואין שמבוססת על רגשות אחרים של הערכה, חיבה, וכו'.

יהודי יוצא רומניה? כך תוציא דרכון רומני

בישראל חיים יהודים רבים שהיגרו מרומניה במהלך המאה הקודמת והחליטו לעלות ארצה בשל הנסיבות ההיסטוריות השונות ולהקים בית יהודי בישראל. הסיבות למעבר מרומניה לארץ שונות ובאות על רקע של רצון לממש את הרצון לחיות במדינה יהודית לצד סיבות כלכליות, איחוד משפחות ועוד.

גירושין – מעורך דין ועד הרבנות

לפי נתונים עדכניים בשנים האחרונות של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, בישראל כמעט כל זוג נשוי שלישי מתגרש בשלב כלשהו בחיי הנישואים - מדובר בלא פחות מעשרות אלפי זוגות, כל שנה.

תומך החלטה – מה זה אומר?

חוק יסוד כבוד האדם וחרותו מעניק לכל אדם מעל גיל 18 את החזקה המלאה על גופו ורכושו, הזכות לבחור ולהחליט, לקבל או לדחות המלצה לטיפולים רפואיים, לרכוש או לא לרכוש השכלה כרצונו, לבזבז או לחלק את כספו כראות עיניו ועוד.

שלום בית

שלום בית או בית שלם???

המונח "שלום בית" מציג אהבה, שלמות, מציאות חיים שלוים ויפים - משאת חייו של כל בני זוג הנישאים. מינקותינו חונכנו והורגלנו לצדקת דרך השלום, ולאפשרות להשלים במקרה בו פרצה מריבה. השאיפה לחיות יחד באהבה ולהשיב את החיים ההרמוניים לבני הזוג גם לאחר משבר נראית האפשרות האידאלית.

עמודים