בחירת השם לבת

3/5 - (1 vote)

בחירת השם לבתבחירת השם לבת – אושר גדול בבית, הצטרפה בת למשפחה. בת בבית זה אור גדול ולכן גם השם שלה צריך להיות שם חיובי שיאיר את הבית ואת שאר העולם.
אנחנו רוצים שהילדה תגדל ותהיה לתפארת הוריה והמשפחה ולכן בחירת השם יכולה וצריכה להשפיע על תכונות האופי וקווי האישיות שלה.
בנוסף, כשאנחנו חושבים לבחור שם לבת אנחנו צריכים לחשוב על מספר גורמים שישפיעו על הבחירה שלנו.
בראש ובראשונה אנחנו ההורים, חשוב לבחור שם שמסכימים עליו ושאנחנו אוהבים ומתחברים אליו.
דבר שני מי שבסוף תלך עם השם הזה שילווה אותה במהלך כל החיים זאת התינוקת החמודה שלנו ואנחנו צריכים לחשוב גם עליה, לכן מומלץ לבחור בשמות יפים אך מקובלים, שמות מוזרים ומיוחדים מידי עלולים להשפיע עליה לרעה אישית וחברתית במהלך חייה.

בחירת השם לבת ע"פ המסורת

במסורת היהודית יש חשיבות גדולה בבחירת השם, חז"ל מדברים הרבה על הערך של שם האדם, הקבלה והזוהר עוסקים בתורת האותיות והשמות המקובלים שראוי לקרוא לזכר ולנקבה.
אין בכוונתינו ללמד אתכם קבלה ויש מומחים ורבנים רבים שמבינים וממליצים על שמות יותר ופחות רצויים לבנות. לכן, מומלץ בנושא זה להתייעץ עם מומחים.
ישנם מספר כללי אצבע מקובלים שמומלץ לפעול על פיהם בבחירת שמות לבנות בעולם היהודי:
שמות עבריים תמיד עדיפים עפ"נ שמות לועזיים,  שימוש בשמות לפי המין אליו יועדו- שמות גבריים ילכו לתינוקות זכרים ושמות נשיים לתינוקות נקבות. מומלץ מאוד שלא להשתמש בשמות אלו במין הנגדי.

האם מותר לשנות שם?

כפי שכבר אמרנו שם זה לא סתם, ולכן לא פשוט לשנות שם לאדם ויש להוועץ עם רבנים או מומחים בתחום לפני שעושים מהלך משמעותי שכזה.

ככלל, ישנם שמות שאינם מומלצים לבנות מלכתחילה, אבל אם גיליתם כי זהו שם בעייתי בדיעבד, אין צורך לרוץ ולשנות את השם אלא אם כן ישנה איזשוהי בעיה או צרה.
לעומת זאת יש שמות שצריך לשנות או להוסיף עליהם בכל מקרה גם אם אין בעיות, ובשל הדקויות הללו כלפי שמות נוהגים להמליץ על התייעצות עם רב בטרם שינוי השם.

בחירת השם לבת – שמות מומלצים לבנות שיובילו אותן רק למזל

מצורפת רשימה מקוצרת של שמות מומלצים לבנות:
אביגיל, אבישג , אדווה, אדר, אלישבע, אסתר, בתיה, בת-אל, בת שבע , גילה, דבורה, דפנה, הדס, הדסה, הדר, הודיה, הילה, זהבה, חדווה, חגית, חמדה, חנה, חרות, טובה, טליה, יהודית, יוכבד, יעל, לאה, ליאור, מאיה, מוריה, מיכל, מירב, מזל, מלכה, מוריה, מרים, נחמה, נועה, נעמי, נעמה, סיגל, סמדר, עדה,  עדי, עופרה, פנינה, צופיה, צילה, ציפורה, רבקה, רחל, רחלי, שרה, שגית ,שולה, שירה, שפרה, שמרית, שרה, תהילה, תחיה, תקווה ויש עוד שמות רבים וטובים.

שיהיה הרבה מזל טוב ורק נחת!