הפסד מחצית דירה בגירושין מחמת בגידה

Rate this post

חשבתם שכאשר דירתכם רשומה על שמכם בטאבו הדבר יבטיח את קבלת הדירה במקרה גירושין?
סברתם שאינכם יכולים לאבד את הזכויות הרשומות על שמכם במקרה בגידה? – חישבו שוב!
בקריאת המאמר שלפניכם יתברר שטעות בידכם!!!

בית הדין הרבני קבע בפסק דין תקדימי, שאישה תפסיד את חלקה בדירת מגורים משותפת עקב בגידה בבעלה, אף שמחצית מהדירה רשומה ב"טאבו" על שמה!
לייעוץ ראשוני חינם של טוען רבני יהודה אבלס התקשרו: 050-8200327

גירושין בגלל בגידה כואבת

מעשה שאירע בבני זוג נשואים שלא הייתה בבעלותם דירה משלהם, אך כעבור תקופה קצרה קיבלו סכום כסף רב במתנה מאבי הבעל, ובסכום זה רכשו דירה שנרשמה על שם שניהם. דירה זו שימשה את שני בני הזוג כדירת מגורים במשך תקופה ארוכה.
אך לא לעולם חוסן, והנה יום אחד לפתע התברר לבעל על ידי צד שלישי שאשתו זינתה תחתיו וכי היא מצא לה "בן זוג חדש" בסתר. זנות זו באה בעקבות מאיסות האישה בבעלה, לאחר שהדבר התברר כנכון מעל לכל ספק שלום הבית התערער לחלוטין. בפני הבעל לא נותרה כל ברירה והוא החליט לפתוח בהליכי גירושין בבית הדין הרבני. הבעל פנה לבית הדין הרבני בעיר מגוריו, וביקש לפתוח בדיונים כנגד אשתו על תביעת גירושין ועל חלוקת הרכוש והממון המשותף.
בתחילה בית הדין הרבני פרסם פסק דין כי על בני הזוג להתגרש באופן מידי, כדין אישה הבוגדת בבעלה מרצונה שנאסרת לחיות יחד עם בעלה כאישה נשואה. החלטה זו הוסכמה על יד שני בני הזוג, הן הבעל והן האישה.

הפסד מחצית הבעלות על דירה בעקבות בגידה!

אמנם נחלקו הדעות בין הבעל לאישה בעניין חלוקת הרכוש: בעוד הבעל סבר כי הדירה שייכת לו בלבד,  משום שכל כספי הדירה הגיעו מאביו, דעת האישה הייתה כי יש לחלוק את הדירה באופן שווה בשווה שהרי ב"טאבו" רשומה הדירה על שם שניהם בשווה, וכי אין להתייחס כלל מיהו המשקיע.
לאחר דיונים רבים הוחלט על ידי בית הדין הרבני כי יש לחלק את הדירה בצורה שאינה שווה, וכי הבעל יזכה בדירה לבדו!
הנימוקים לפסק הדין היו, שמתנת אב הבעל עבור קניית דירת מגורים משותפת הייתה על דעת כך שלבנו יהיו חיים מאושרים יחד עם בת זוגתו לאחר נישואיהם, ומאחר שהתברר באופן וודאי שבת הזוג בגדה באמון בנו ומרדה בחייהם המשותפים, יש לראות את מתנת האב לבני הזוג כמתנה שניתנה בטעות שיש להחזירה לנותן.

מחירו הכבד של בגידת האישה במערכת נישואין!

האישה לא אמרה נואש, היא הלכה והגישה ערעור לבית הדין הרבני הגדול, בו היא העלתה טענות כנגד פסיקת בית הדין הרבני האזורי, כשטענתה המרכזית – שפסק דין זה סותר את "חוק יחסי ממון" שבו נחקק כי יש לחלוק את נכסי בני הזוג באופן שווה, ואף בתי הדין הרבניים כפופים לחוק זה, ועליהם לפסוק בהתאם לדין זה, ומשכך אין לבית הדין להתחשב ב"משפט העברי" אלא עליו לפסוק רק בהתאם לחוק זה.
לאחר שמיעת הצדדים היטב נדחה הערעור פה אחד. בהחלטתם קבעו כל דייני ההרכב כי על האישה היה לדעת בזמן הבגידה שיש דין ויש דיין, וכל מעשה נפשע מסוג זה עלול לעלות לבסוף ביוקר רב.

אם גם אתה או את חוששים שבן או בת זוגכם בוגדים, כדאי לכם מאוד להתייעץ עם "טוען רבני מוסמך" קודם הגשת תביעת גירושין, זאת על מנת שימצא את הזכויות המגיעות לכם על פי הדין והמשפט ביושר!

לייעוץ ראשוני של טוען רבני ללא עלות התקשרו עכשיו: 050-8200327
כותב המאמר הינו מנהל מדור גירושין טוען רבני יהודה אבלס