פתיחת תיק ברבנות – כל מה שצריך לדעת?

Rate this post

כל הליך גירושין מתחיל בפתיחת תיק ברבנות. בדרך כלל תהיה זו הרבנות אשר לה ישנה הסמכות הייחודית להסדרת הגט בין בני הזוג.

כל הליך גירושין מתחיל בפתיחת תיק ברבנות. בדרך כלל תהיה זו הרבנות אשר לה ישנה הסמכות הייחודית להסדרת הגט בין בני הזוג.

בני הזוג יפנו אל בית הדין הרבני אשר פועל באזור המגורים שלהם. כך שאם הם מתגוררים באזור תל אביב יהיה עליהם לפנות אל רבנות תל אביב, כך גם תושבי ירושלים, יפנו אל רבנות ירושלים וכן על זה הדרך.

פתיחת תיק ברבנות – איך זה עובד בפועל?

אז כאן, תלוי האם רק אחד מבני הזוג מגיש את התביעה לגט או שמדובר בתביעה משותפת המגיעה יחד מצדם של שני בני הזוג..

במקרה ומדובר רק בצד אחד המבקש להתגרש, יהיה עליו להגיש כתב תביעה אשר בו הוא יפרט מהי עילת הגירושין. הוא יפרט האם ישנם ילדים משותפים, האם נעשו צעדים כלשהם למען שלום בית, האם הם פנו אל אנשי מקצוע לצורך גישור גירושין ועוד. במקרה ושני הזוג מגישים יחד את התביעה מול רבנות פתח תקווה או רבנות ראשון לציון, רבנות אשדוד, או הרבנות הראשית, יהיה עליהם

להגיש טופס בקשה משותפת לגירושין. אם יש ביניהם הסכמה על ענייני הגירושין, יוכלו להגיש גם אותו אל בית הדין הרבני.

כאשר ישנה הסכמה בין שני הצדדים ואין כל התנגדות לגירושין, תאשר הרבנות את הבקשה ללא כל קושי. הבעיה מתחילה כאשר אחד מהצדדים מסרב לעניין ואז ההליך של סידור הגט עשוי לארוך זמן רב בשל סרבנות גט. עורך דין מגשר יוכל במקרה כזה לסייע לשני הצדדים ולהגיע לעמק השווה כאשר כל אחד מהם יהיה מרוצה בחלק שיקבל באמצעות תהליך הגישור.

האם צריך לפנות אל עורך דין לענייני גירושין?

אז האמת היא שלא תמיד יהיה צורך לפנות לצורך הסדרת הגט אל עורך דין גירושין. אך כאשר ישנה מחלוקת בענייני הזכויות של בני הזוג בגירושין, מומלץ מאוד להיעזר גם בשירותיו של עורך דין דיני משפחה. אם בני הזוג הסדירו טרם נישואיהם הסכם ממון אצל עורך דין הסכם ממון הרי שהעניין של חלוקת הרכוש תהיה הרבה יותר פשוטה וקלה ותחסוך הרבה וויכוחים מיותרים.

אז אם הגעתם לצומת הזו של פתיחת תיק ברבנות, ואתם לא ממש יודעים איך עליכם להתקדם. האם לפנות אל משרד הדתות? אל רבנות ראשית? הרבנות הראשית תל אביב? פנו אל עוררך דין מקצועי שיסייע לכם לעשות סדר בדברים ולהתנהל נכון וחכם.